Fotografia ślubna – czasem prawdziwa sztuka, czasem królestwo kiczu i nieudanych fotomontaży. Również sto lat temu pary chciały uwiecznić na zdjęciach najpiękniejszy dzień w życiu. I tak jak dzisiaj, rezultaty były… różne.

W ostatnich dniach cały świat ekscytował się royal wedding – ślubem i weselem księcia Henryka (Harry’ego) oraz Małgorzaty (Megan) Markle. Media obiegły zdjęcia i nagrania z tego wydarzenia, nam jednak wydaje się, że równie interesujące (a nawet bardziej) są fotografie polskich par z początków XX wieku, których wybór prezentujemy poniżej.

Przytulona para przy stole, kobieta ze wzniesionym wzrokiem, powyżej. w prawym górnym rogu ta sama para w strojach ślubnych.
Młodej parze patronuje… młoda para (fot. domena publiczna)

Para w strojach ślubnych. Ona siedzi z głową zwróconą do góry, on ma glowę pochyloną lekko w dół. Oboje spoglądają na siebie czule, ich twarze niemal się ze sobą stykają.

 

Kobieta w białym welonie i pochylony nad nią mężczyzna.

 

Na wiklinowym fotelu siedzi mężczyzna w mundurze. Po jego prawej stronie siedzi panna młoda w białej sukni. W lewym górnym rogu wierszyk cytowany w podpisie.
Biegłeś kędy wrzał bój krwawy / za naszą drogą ojczyznę tę / krew przelałeś w polu sławy / miłością chcę nagrodzić cię

 

 

Skomentuj. Jesteśmy ciekawi Twojej opinii!