Wieczornica Powstańcza w Szkole Podstawowej nr 2 w Wągrowcu

30 stycznia 2018r. po raz kolejny w Dziennym Domu Seniora, przy udziale władz miejskich oraz wągrowieckiej publiczności, odbyła się Wieczornica z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Grupa historyczna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu pod kierunkiem p. Kingi Babicz, przygotowała z tej okazji montaż słowno-muzyczny.

Uczniowie przypomnieli wydarzenia z 1918r. w naszym regionie oraz postacie, które miały istotny wpływ na odzyskanie niepodległości. Przytoczyli też akty, odezwy i dokumenty wydawane w tym czasie w powiecie wągrowieckim. Solistka wyśpiewała piękną pieśń o niepodległości. Dzieci z dumą recytowały patriotyczne wiersze znanych poetów oraz tańczyły z biało-czerwonymi flagami przy dźwiękach znanej muzyki. Publiczność w uroczystym nastroju słuchała historii miasta, która działa się tak blisko i dotyczyła wielu naszych rodzin.

Uroczystość przygotowała grupa historyczna w składzie:

• Blanka Macioszek
  • Weronika Szpis