Facebook-icon
Hrabia Tytus

Po śladach Powstańców Wielkopolskich… – rajd uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Gnieźnie

Podczas II etapu konkursu postanowiliśmy naszym kolegom i koleżankom przybliżyć temat Powstania Wielkopolskiego. Na początek zaprosiliśmy do szkoły lokalnego działacza, historyka, patriotę pana Pawła Trygalskiego, eksperta w tej tematyce, który przez niespełna dwie godziny prezentował nam postacie i opowiadał o wydarzeniach z naszej okolicy z okresu Powstania.

W związku z tym, że pan Paweł nie mógł dotrzeć do wszystkich uczniów w naszej szkole, postanowiliśmy przejąć pałeczkę i sami przygotowaliśmy prezentację, którą pokazaliśmy pozostałym uczniom podczas lekcji wychowawczych.

Wzięliśmy udział w rajdzie organizowanym przez pana Trygalskiego, poświęconym lokalnemu powstańcowi Marianowi Wachtlowi.

I wisienka na torcie. Zaprosiliśmy do szkoły GRH Garnizon Gniezno, która przeprowadziła dla uczniów naszej szkoły “żywą” lekcję historii pt. “Powstanie Wielkopolskie”.

Dołączone pliki
Udostępnij
Autor:
Izabela Kiełczewska
Adres strony www autora:
Adres email autora:
ikielczewska@wp.pl