Facebook-icon
Hrabia Tytus

Quiz o Powstaniu W@ielkopolskim

W II etapie konkursu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze postanowili propagować wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim w szkołach podstawowych naszej gminy. Przygotowali grę planszową w formie quizu. Pytania dotyczyły zarówno ogólnych treści związanych z powstaniem, najważniejszych bitew i postaci, jak i wiadomości na temat przebiegu powstania na ziemi ostrzeszowskiej (odcinek ostrzeszowsko-kępiński). Aby zachęcić dzieci i młodzież do naszej gry, znalazły się w niej również zabawne zadania do wykonania. Gra została przekazana szkolnym bibliotekom w szkołach w Kobylej Górze, Mąkoszycach i Parzynowie. Można ją wykorzystać zarówno na lekcjach historii, kołach historycznych jak i godzinach wychowawczych. Mamy nadzieję, że poprzez zabawę temat Powstania Wielkopolskiego trafi do jak największej liczby młodych mieszkańców naszej gminy.

Dołączone pliki
Udostępnij
Autor:
Monika Mokrzyńska
Adres strony www autora:
Adres email autora: