Wybierz powiat

Przewodnik “Śladami Powstania Wielkopolskiego”

Kolejnym działaniem podjętym przez nasz zespół było przygotowanie trasy wycieczki po Poznaniu, której celem jest upamiętnienie bohaterskiego zrywu Wielkopolan – Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Przygotowaliśmy szczegółową trasę wyprawy, wraz z opisami zwiedzanych miejsc.

Tak przygotowany przewodnik zostanie wykorzystany w czerwcu podczas tradycyjnego dnia muzealno-wycieczkowego w naszej szkole. Klasy I i IV odwiedzą Wielkopolskie Muzeum Wojskowe oraz Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Odwachu. Natomiast klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum będą zwiedzać miejsca związane z powstaniem w oparciu o informacje zawarte w naszym przewodniku.

W ten sposób młodzież przybliży sobie wiedzę o tak ważnym dla naszego regionu i kraju wydarzeniu.

Więcej informacji TUTAJ

Autor: