Powstańcze potyczki w Szkole Podstawowej nr 2 w Kórniku

Powstańcze potyczki

W marcu w Szkole Podstawowej nr 2 w Kórniku w ramach II etapu konkursu historycznego TYTUS, nasz zespół uczniów upamiętnił Powstanie Wielkopolskie, biorąc udział w Powstańczych potyczkach. Nazwa brzmi trochę tajemniczo, jednak jedyny bój w jakim braliśmy udział, to był bój o wiedzę. Wzbogaciliśmy swoje wiadomości uczestnicząc w grze historycznej. Losowo zostaliśmy podzieleni na trzy grupy (trzy lub czteroosobowe), które wykonywały określone zadania rozmieszczone na terenie szkoły. Wśród nich były takie jak: rozpoznanie postaci historycznej przedstawionej na zdjęciu, obejrzenie filmiku znajdującego się na stronie www.tytus.edu.pl i udzielenie odpowiedzi na pytania. Musieliśmy się również zmierzyć z trudnością napisania wiersza upamiętniającego Powstanie Wielkopolskie.

Udział w Powstańczych potyczkach było dla całego naszego zespołu wyjątkowo spędzonym czasem. Utrwaliliśmy wiedzę i pozyskaliśmy nową, korzystając na przykład z zasobów informacji znajdujących się na stronie organizatora konkursu. Naszym działaniom towarzyszyło wiele emocji. Punktacja była wyrównana, co świadczy o tym, że współpracując w grupie można wiele zdziałać i łatwiej osiągnąć sukces.

Nasze działania dokumentuje poniższa fotorelacja:

Dołączone pliki
Autor:
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Teofili z Działyńskich Szołdrskiej-Potulickiej w Kórniku
Adres strony www autora:
Adres email autora: