Facebook-icon
Hrabia Tytus

Od przedszkolaków do gimnazjalistów – czyj pradziadek walczył w powstaniu wielkopolskim?

Może Twój pradziadek walczył w powstaniu wielkopolskim? Przyjdź, zobacz, sprawdź!

Wystawa przedstawiająca zdjęcia i życiorysy powstańców wielkopolskich z Lubonia została przygotowana w holu szkoły przez Marcina Wieczorka. Uczeń szukał materiałów w lokalnym czasopiśmie „Wieści Lubońskie”, które publikowały informacje na temat  mieszkańców naszego miasta, którzy walczyli w powstaniu wielkopolskim. Na ich podstawie  przygotował wystawę, którą uczniowie naszej szkoły oglądają w czasie przerw i lekcji wychowawczych.

Lekcja historii dla przedszkolaków.

Szymon Kordziński z IIId, Łukasz Waligórski z IIIa i Mikołaj Stachowiak z IIId poprowadzili lekcję historii dla naszych przedszkolaków. Opowieść o powstaniu wielkopolskim w ich wykonaniu była dla maluszków ciekawą przygodą. Jeden z nich przebrał się w mundur powstańczy i opowiadał o mieszkańcach Lubonia, którzy brali udział w powstaniu. Przedszkolaki dotykały ekwipunku, zadawały wiele pytań. Drugi z chłopców przygotował zajęcia w kręgu i karty pracy do kolorowania, które nawiązywały do tematyki powstania, wraz z kolegą poprowadzili dla maluszków pogadankę.

Akcja – usłysz nazwisko!

Łukasz odczytał przez radiowęzeł listę nazwisk powstańców z Lubonia, prosząc uczniów, aby próbowali dowiedzieć się, czy ich krewny nie brał udziału w powstaniu wielkopolskim. Jeśli tak było – grupa zaprasza do współpracy, gdyż miasto przygotowuje film poświęcony powstańcom wielkopolskim. W tym projekcie członkowie zespołu konkursowego wezmą oczywiście aktywny udział.

Dołączone pliki
Udostępnij
Autor:
Anita Plumińska-Mieloch
Adres strony www autora:
http://sp3lubon.pl/
Adres email autora:
anita.mieloch@gmail.com