UPAMIĘTNIENIE POLSKIEGO SEJMU DZIELNICOWEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W WOLSZTYNIE

Grupa uczniów z naszej szkoły poznała wydarzenia związane z Polskim Sejmem Dzielnicowym. Pomogły im w tym między innymi informacje wyszukane w sieci internetowej.

Następnie rozpoczęli działania zmierzające do popularyzacji zdobytej wiedzy. Postanowili, że to wydarzenie upamiętnią poprzez wykonanie plakatów tematycznych. Prace przekazywały najważniejsze informacje związane z przyczynami zwołania, miejscem obrad, przyznaniem powszechnego prawa wyborczego oraz wiele cennych informacji związanych z Sejmem Dzielnicowym.

Przygotowane plakaty posłużyły do wykonania wystawy, która zagościła na szkolnym holu. Wielu uczniów, nauczycieli, rodziców z wielką uwagą przyglądało się prezentowanym pracom.

Dołączone pliki